Okul Öncesi ve Adolesan Dönemde Beslenme

İnsanlar ilk alışkanlıklarını çocukluk döneminde kazanırlar. Bu alışkanlıklardan en önemlisi de beslenme alışkanlığıdır. Kahvaltı yapmak, düzenli beslenmek gibi alışkanlıklar çocuk yaşta edinildiği takdirde genetik olmayan hastalıklara yakalanma riski büyük ölçüde azalır. Ayrıca çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerini sürdürebilmeleri için de bu yaşlardaki beslenme oldukça önemlidir.  Adölesan dönem olarak tabir edilen zaman dilimi ise çocuğun ilk ergenlik zamanı ile başlayıp büyümenin durduğu zamana kadar devam eden süreçtir. 
Obezite, kalp-damar hastalığı, tiroit fonksiyon bozukluğu, insülin direnci gibi hastalıklardan korunmak için sağlıklı beslenme düzeninin uzmanlar tarafından planlanması gerekmektedir.

Çocuklarımızın boy-kilo ölçümleri persentil eğrileriyle değerlendirilerek uygun bir beslenme planı hazırlanır. Tamamen kişiye odaklı planlar ile çocuklar keyifle ideal kilolarına ulaşırlar. Bu sayede ileriki yaşlarında kilo ile ilgili herhangi bir sağlık problemi yaşama ihtimalleri düşer. Bağışıklığı gelişmiş kolay kolay hasta olmayan okulunda başarılı çocuklar için beslenmenin rolü büyüktür.

Bilgi ve randevu için:

0551 642 96 00